28 Nisan 2010 Çarşamba

Federasyona Çağrıdır..

Futbol federasyonunun yapısal özelliklerini, organlarını pek bilmem, ama içinde barındırdığı - kendisine bağlı olan unsurları az çok biliyoruz, bunlar genel hatlarıyla; hakemler, gözlemciler, saha komiserleri, tahkim kurulu, pfdk, filan falan. Bu unsurların hepsi olağan futbol koşullarında işleyen, işlerini yapan, işe yarayan çalışmalardır, ancak Türk futbolunun birde olağan üstü durumları vardır ( genelde yaşanır) bu durumlarda devreye sokulması gereken bir kurul maalesef hala yok.
Yaşanan bunca tecrübeye rağmen futbol federasyonumuz neden hala bu konuda hiçbirşey yapmıyor onuda anlamış değilim bir türlü, sadece ülkemize has olan bu olağan üstü durumu Uefa hatta Fifaya taşımak, özerk bir uygulama için izin istemek çokmu zor? Geç kalınan her gün ülkemizin futboluna ağır hasarlar vermektedir.
Peki bu aslında çok olağan olan ama bizim ülkemizde olağanüstüleşen durum nedir? alınması gereken önlemler nelerdir?
Öncelikle sondan başlayayım alınması gereken önlem ivedilikle bir sağlık kurulunun oluşturulmasıdır. Bu kurula akıl ve ruh sağlığıyla ilgili, psikiyatri uzmanları, üst düzey doktorlar bulunmalıdır, gerçekleşen bu olağan üstü durumlarda bu doktorlar başta kulüp yöneticileri olmak üzere, emekli hakemler, yorumcular, tek tek sağlık taramasından geçirilmeliler,
Gelelim bu olağan üstü duruma, ülkenin 18 takımından birisi olan Fenerbahçe isimli bir kulübün lider olması veya şampiyonluğa yaklaşmasıdır,
Bu kulüp ne zaman lider olsa, şampiyonluğa yaklaşsa aşağıda belirtileri görünen hastalıklar türemektedir,
-Ülkenin futbol aklında bozulma,
-Çeşitli halüsinasyonlar görme,
-Kurdukları hayallere önce kendileri sonrada başkalarını inandırma,
-Saldırganlaşma,
-Harketlerini kontrol edememe,
-Şizorfen bir yapıya bürünme,
Bu güne kadar kimsenin şikayetçi olmadığı ama bu günden itibaren vatan haini olan hakemlerimize yazık değilmi (aslında hakemler hep böyleydi o ayrı sorun ama Fenerbahçe takımı lider olunca idam edilmeye başlandılar bazılarınca)
Bu güne kadar kalelerinde mis gibi duran ekmeklerini kazanan kalecilere yazık değilmi (hepsi bilerek gol yemeye başladılar)
Bu güne kadar hep doksana goller atan hiç penaltı kaçırmayan forvetlere yazık değilmi (bilerek penaltı kaçırmaya başladılar)
Bu güne kadar el üstünde tutulan kaptanlara yazık değilmi ( istenmeyen adam ilan edildiler)
Bu güne kadar kimsenin etkisinde kalmayan mhk ya yazık değilmi ( Aziz Yıldırımın kuklası oldular)
Federasyon lütfen göreve bu gidişe bir son verin, yazık ülkenin futboluna, zira aldığım duyumlara göre Fenerbahçe takımı kararlıymış oralardan pek inmeyecekmiş aşağılara,
Acil doktooooooooorrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!